MENÜ

ZİYARETLER

Hüsnü Bayramoğlu Âbimizi ziyâret
İstanbul
30 Aralık 2020
5 yorum
Hüsnü Bayramoğlu Âbimizi ziyâret

Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Bedîuzzamân Saîd-i Nursî Hazretleri’nin eserlerinde isimleri “mutlak vekillerim” diye geçen [1] ve “Onlarla konuşan benimle konuşmuş olur” [2] diye nitelenen dört kimseden [3] hayatta kalan tek zât olan Hüsnü Bayramoğlu Âbimizi ziyâret etti ve Üstâd Hazretleri ile ilgili birçok meseleyi kendisine suâl etti. Böylece dört saat kadar süren uzun bir sohbet ve muhabbet hâsıl oldu.

Allâh-u Teâlâ, Hüsnü Âbimize hayırlı uzun ömür, sıhhat-ü âfiyetle daha nice gençleri İslâm’a hidâyet yolunda hizmetler nasîb eylesin. Âmîn!

 

[1] Sa'îd-i Nursî, Emirdağ Lâhikası, 1/166, Envâr Neşriyat

[2] Adı gçn. mlf., adı gçn esr, 2/227, Envâr Neşriyat

[3] Adı gçn. mlf., adı gçn. esr., 2/232, Envâr Neşriyat

 

Cübbeli Hoca’nın, Dinlerarası Diyalog Hakkında Sorduğu Suâle Hüsnü Âbimizin Cevâbı  için tıklayınız

 

Hüsnü Bayramoğlu Âbimizi ziyâret

Hüsnü Bayramoğlu Âbimizi ziyâret

Hüsnü Bayramoğlu Âbimizi ziyâret

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
 • Ramazan Karatepe
  02 Ocak 2021 11:04
  Allah ehl-i sünneti böyle daim birlik etsin.
 • Yolcu
  01 Ocak 2021 22:57
  Maaşallah. Risale-i Nur okuyan bir genç olarak çok sevindim hocam. Youtube'i açtım. Karşıma Cübbeli Ahmet Hoca'nın Hüsnü Ağabey ile paylaştığı videoyu görünce çok sevindim. Rabbim ehl-i sünnet cemaatlerimize özelikle bu zamanda çok muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimizi nasip etsin.
 • İrfan uysal
  01 Ocak 2021 15:04
  Cübbeli hocam,, hüsnü abi,, ikinizide çok severim, hem risale i nur, okurum, hem cübbeli hocamızın,, kitaplarını, okur, nasihat ve vaazlarını dinlerim. Keyifle.Allah hepimize, birlik ve Cennet nasip eylesin...
 • Mehmet u
  01 Ocak 2021 01:09
  Kıymetli Hocam, Cenab-ı Hakk sizden ebeden razı olsun. Amin İttihad-ı İslama çalışmak bu işte. İstikamet yolunda, sünnet-i seniyye yolundaki her cemaat, tarikat vakıf ve dernekler, kendi gruplarına değil, ittihada bu şekilde çalışşa değil Türkiye içi değil Alemi İslamın ittihadı yakındır inşâAllah. Bu tür gayretler ümidimizi ziyaleştiriyor Kıymetli Hocam, Sizlerden Rabbimiz ebeden razı olsun. Amin
 • Hmd
  31 Aralık 2020 18:23
  Maşaallah. Allah sizlerden ebeden razı olsun. Himzet-i imaniye ve Kur'âniye de daim ve daima muvaffak eylesin. Hayırlı, uzun ömür nasip etsin.
YORUM YAZ