MENÜ

HABERLER
31 Aralık 2020 15:37
7 yorum
Cübbeli Hoca’nın, Dinlerarası Diyalog Hakkında Sorduğu Suâle Hüsnü Âbimizin Cevâbı

Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Hüsnü Âbi'ye Üstâd Hazretleri’ne isnâd edilen “Sen dîninde kal, bizim peygamberimize inan, yine cennete girersin!” diye Patriğe hitap ettiği şeklinde ortalıkta dolaşan meselenin aslını sordu, Hüsnü Âbimiz de bunun yalan ve Üstâd'a bühtân olduğunu beyân etti ve Risâle-i Nûr'dan bu konuda delillerini zikretti.

Ziyaretten fotoğraflar için tıklayınız

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
 • Derya Ayılgan
  02 Ocak 2021 15:07
  Allah’ım! Bize hakkı hak olarak göster, hakka uymayı nasip et. Bize batılı batıl olarak göster. Ondan da kaçınmayı nasip et. Bizi dünyanın sıkıntısından ve âhiretin azabından kurtar. Âmîn.Kafa karıştıran bir konu..dersanelerde önce fg slaytları sonra risâleler...Rabbimiz doğruyu biliyor.
 • Halil
  01 Ocak 2021 20:36
  Uhuvvet-i İslamiyetin inkişafına vesile oluyorsunuz.size ne kadar dua etsek az.yaşasın ehli sünnet ! Yaşasın kardeşliğimiz ! Gebersin münafıklar !
 • Turhan Karadere
  01 Ocak 2021 10:45
  Bütün hakperest camialar, ufak tefek kusurlara bakmayı bırakıp tam kardeşlik etmeli, birbirine muhabbet etmeli, dua etmeli, birbirinin hizmetleriyle iftihar etmeli, gıybetlerine müsaade etmemeli.. Fitnelerin def'i için, İttihad-ı İslâm için fedakârane ittihad etmeliler. Kimin imanı varsa, o, hepimizin kardeşidir. Kardeşliğin şartı hatasızlık değildir. Kusurlar nefsimizden, hidâyet Allah'tandır (celle ve alâ. Cübbeli Hocayı bu ziyareti için tebrik ederiz, Risâle-i Nur'la iman hizmetinin müstakim hâdimi Hüsnü Ağabeyimizden de muhterem Cübbeli Ahmet Hocaefendi'den de ebeden Allah razı olsun. Devamı gelsin inşaallah, müminlerin ittihadı daim olsun. Âmîn.
 • Uğur
  01 Ocak 2021 00:40
  Hocam Allah razı olsun. Çok güzel sohbet olmuş.
 • Ufuk YILDIZ
  31 Aralık 2020 21:51
  Allah üstadımız dan razı olsun
 • Yücel güvenkaya
  31 Aralık 2020 19:00
  Rabbim istikametli tüm İslâmî cemaatlere ittihad nasib eylesin,çok selam ve hürmet ederiz Allah razı olsun
 • hasan ballı
  31 Aralık 2020 16:01
  Bizi aydınlatan sayın hocamızdan, 4.emin olan mübarek zat ve yardımcısından Bu vesileyle Üstad bedüzzaman dan Allah c.c. razı olsun
YORUM YAZ