MENÜ

ZİYARETLER

Molla Halil Kırgîzî Hocaefendi’den Cübbeli Ahmet Hoca’yı Ziyâret
İstanbul, Fatih
09 Haziran 2022
0 yorum
Molla Halil Kırgîzî Hocaefendi’den Cübbeli Ahmet Hoca’yı Ziyâret

Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’e 60 kilometre mesâfedeki Karabalta vilâyetinde bulunan Hazreti Osman Radıyallâhu ‘Anh Medreseleri’nin Müderrisi Molla Halil Kırgîzî Hocaefendi Cübbeli Ahmet Hocaefendi’yi HAYDER Merkezi’nde ziyâret etti.

Molla Halil Kırgîzî Hocaefendi, ziyâret esnâsında;

“Kendisinin Rus zulmü esnâsında toprak altında, gizli yerlerde ders okuduğunu, o yıllarda evlerde ve piyasada mevcut olan dînî kitapların imhâ edilip yenilerinin de basılmaması sebebiyle piyasada dînî içerikli kitabın olmadığını, bu yüzden dolayı da kitapların elle yazıldığını ve bir Kur’an Mushaf’ı almanın bir araba parası kadar pahâlı olduğunu, şimdi elhamdülillâh Mushafların kolay bulunup fiyatının ucuzladığını, medreselerin açıldığını, Rusların insanları ayık gezmesinler, akılları başlarına gelmesin diye içkiye alıştırdığını, şimdi elhamdülillâh insaların %50’sinin şarabı içkiyi bıraktığını” anlattı.

Allâh-u Teâlâ, Hocaefendi’nin hizmetlerini mübârek eylesin, medreselerini dâim eylesin, yüzlerce talebesinin adedini binlerle ziyade eylesin, vehhâbî zihniyetinin şerrini def eyleyip Hocaefendi’nin yetiştirdiği talebeler vâsıtasıyla Ehli Sünneti azîz ve ğâlip eylesin. Âmîn!

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • İlk Yorum Yapan Siz Olun!
YORUM YAZ