MENÜ

ZİYARETLER

Molla Abdurrahman es-Sîsemî Hocaefendi'nin ziyareti
Tefsir Hanesi
30 Aralık 2020
1 yorum
Molla Abdurrahman es-Sîsemî Hocaefendi'nin ziyareti

Mahmud Efendi Hazretleri’nin çok değer verdiği Ohin Şeyhi Şeyh Hâlid Hazretleri’nin en büyük halîfesi olan 102 yaşındaki Seydâ Molla Hüseyin es-Sîsemî Hazretleri’nin mahdûmu Molla Abdurrahman es-Sîsemî Hocaefendi, Cübbeli Ahmet Hocaefendi’yi hânesinde ziyâret etti.

Molla Abdurrahman es-Sîsemî Hocaefendi, kendisini babası Seydâ Molla Hüseyin es-Sîsemî Hazretleri’nin gönderdiğini söyledi ve babasının: “Mutlaka Cübbeli Ahmet Hoca’ya git, ziyâret et, biz ona duâ ediyoruz” dediğini naklederek babasının selâm ve duâsını iletti ve daha sonra da Cübbeli Hoca'yı babasıyla telefonda görüştürdü.

Molla Abdurrahman es-Sîsemî Hocaefendi'nin ziyareti Seydâ Molla Hüseyin es-Sîsemî Hazretleri

Molla Hüseyin Hazretleri Kürt ulemâsından olup Türkçe bilmediği için Cübbeli Hocayla telefonda Arapça konuştular ve Cübbeli Hoca kendisini ziyâret etmeyi niyet ettiğini bildirdi.

Seydâ Molla Hüseyin es-Sîsemî Hazretleri de Cübbeli Hoca'ya: “Allâh-u Teâlâ, bizi Şeyh Hâlid el-Ohinî ve Mahmud Efendi Hazretleri ile birlikte mahşerde Rasûlüllâh Sallellâhu Aleyhi ve Sellem’in Livâu'l-Hamd isimli sancağı altında haşreylesin” diye duâ etti.

Molla Abdurrahman es-Sîsemî Hocaefendi'nin ziyareti
Seydâ Molla Hüseyin es-Sîsemî Hazretleri, Cübbeli Hoca’ya Şeyh Verkanisî Hazretleri’nin "Akâid Risâlesi"ni üzerinde ithâf yazısı ile hediye gönderdi.

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
YORUM YAZ