MENÜ

ZİYARETLER

Mardin Kızıltepe’de Bulunan Büyük Müderris Seydâ İbrahim Halîl Kaplan Hocaefendi, Cübbeli Ahmet Hoca’yı Ziyâret Etti
İstanbul, Beykoz
25 Eylül 2021
0 yorum
Mardin Kızıltepe’de Bulunan Büyük Müderris Seydâ İbrahim Halîl Kaplan Hocaefendi, Cübbeli Ahmet Hoca’yı Ziyâret Etti

Hocaefendi Ehl-i Sünnet’e hakkıyla ittibâ eden bir kişi olup Mardin Kızıltepe’de bulunan medresesinde talebe-i ulûma hizmet ediyor, vatanına milletine bağlı insanlar yetiştiriyor.

Kardeşi de Şehitler Derneği’nin başkanı olması hasebiyle diğer bâzı hıyânet içerisinde bulunan ve hoca geçinen müsveddelere karşı dimdik ayakta duran hem din hizmetlerini hem de vatanî hizmetlerini îfâya çalışan îmanlı bir nesil yetiştirmek için çabalıyor.

Allah gayretlerini meşkûr eylesin, hizmetlerini dâim eylesin, medresesini ma‘mûr eylesin, Ehli Sünnet dışı ve vatanımıza hıyânet içerisinde olan hoca kılıklı kimselere fırsat vermesin. Müslüman kardeşlerimize de bu gibi Ehl-i Sünnet âlimleri tanıyıp çocuklarını onların medreselerine vererek dînine ve vatanına bağlı hocalar yetiştirmeye muvaffak eylesin. Âmîn!

Ziyârette İslam âleminde basılan kitapların ekserisini Türkiye’ye getirmek sûretiyle büyük hizmetler gören İrşâd Kitabevi sâhibi ve Cübbeli Hoca’nın kadîm dostu Mahfûz Özdemir âbimiz de bu mecliste hâzır bulundu.

Kendisi de bu yörenin insanı olduğu için o bölgedeki bütün âlimleri ve seyyidleri tanıyan birisi olarak hocaefendinin hizmetlerine şâhitlik etti. Ziyârette buna benzer daha birçok ilmî konuda özellikle müzâkereler yapıldı. Allâh-u Te‘âlâ bize de onları ziyâret edebilmeyi nasîb eylesin. Âmîn!

Mardin Kızıltepe?de Bulunan Büyük Müderris Seydâ İbrahim Halîl Kaplan Hocaefendi, Cübbeli Ahmet Hoca?yı Ziyâret Etti

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • İlk Yorum Yapan Siz Olun!
YORUM YAZ