MENÜ

ZİYARETLER

Mahmud Vehbî Hazretleri’nin kabr-i şerîfini ziyâret
Erzurum
04 Ocak 2021
0 yorum
Mahmud Vehbî Hazretleri’nin kabr-i şerîfini ziyâret

Cübbeli Ahmet Hocafendi, Erzurum Hasankale’de bulunan Mahmud Vehbî Hazretleri’nin kabr-i şerîfini ziyâret etti.

Bu zât Hacı Sâlih Efendi ile 70 küsur gün hapiste berâber bulunan, Alvarlı Muhammed Lütfî Efe Hazretleri’nin kardeşi ve Bitlis’te bulunan büyük Nakşî-Hâlidî Şeyhi Muhammed Küfrevî Hazretleri’nin halîfelerindendir.

Hapiste bulunuyorken evinde görüldüğü müşâhede edilmiştir, daha nice kerâmetleri zâhir olmuştur. Hacı Sâlih Efendi kendisine çok değer verir ve sürekli ziyâret ederdi.

Allâh-u Teâlâ makâmını âlî eylesin, şefâatine nâil eylesin. Âmîn!

Hakkında kısa mâlûmât:

Mahmud Vehbî Efendi, Alvarlı Muhammed Lutfî Efe Hazretleri’nin babası Hüseyin Efendi’nin dördüncü oğludur. 1870 târihinde Erzurum’un Pasinler ilçesine bağlı Kındığı (Altınbaşak) köyünde dünyayı teşrîf etmiştir. Tahsîlini babasının yanında tamamladı. İlmî icâzetini babasından aldı. İlmiye sınıfından olduğu için askerlikten muâf tutuldu. 1891 yılında babası ve ağabeyiyle birlikte Bitlis’e gitti. Devrin büyük mürşidi Muhammet Küfrevî Hazretleri’ne intisâb etti. Hilâfet icâzetini aldı.

Pîri Küfrevî, Hüseyin Efendi’ye: “Vehbî senin, Muhammet Lütfî’yi (Alvarlı Efe Hazretleri’ni) bana bırak.” demiş ve Hâce Hüseyin Efendi, Mahmut Vehbî Efendi ile Erzurum’a dönmüştür.

Mahmud Vehbî Hazretleri?nin kabr-i şerîfini ziyâret

Mahmud Vehbî Hazretleri?nin kabr-i şerîfini ziyâretMahmud Vehbî Hazretleri

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • İlk Yorum Yapan Siz Olun!
YORUM YAZ