MENÜ

ZİYARETLER

İmâm-ı Rabbânî Kuddise Sırruhû Hazretleri’nin Torunları, Cübbeli Ahmet Hocaefendi’yi Ziyâret Etti
İstanbul, Beykoz
12 Temmuz 2021
0 yorum
İmâm-ı Rabbânî Kuddise Sırruhû Hazretleri’nin Torunları, Cübbeli Ahmet Hocaefendi’yi Ziyâret Etti

İmâm-ı Rabbânî Kuddise Sırruhû Hazretleri’nin 11. Kuşaktan Torunu 'Ismetullâh el-Müceddidî Hazretleri ile yine İmâm-ı Rabbânî Kuddise Sırruhû Hazretleri’nin torunlarından Şeyh Feridun Müceddidî Hazretleri Cübbeli Ahmet Hocaefendi’yi ziyâret ettiler.

Afganistan'da, Rus işgâlinden sonra kurulan devletin ilk cumhurbaşkanı, İmâm-ı Rabbânî Kuddise Sırruhû Hazretleri’nin 10. Kuşaktan Torunu, Nakşî-Müceddidî Tarîkatı'nın babalarından gelen silsilesinin 11. Şeyhi olan Sıbğatullâh el-Müceddidî Rahimehullâh Hazretleri'nin mahdûmu, İmâm-ı Rabbânî Kuddise Sırruhû Hazretleri’nin 11. Kuşaktan torunu ve Nakşî-Müceddidî silsilesinin şeyhi 'Ismetullâh el-Müceddidî Hazretleri ile yine İmâm-ı Rabbânî Kuddise Sırruhû Hazretleri’nin torunlarından Amerika'nın Kaliforniya eyâletinde bulunan Zaytuna College'de Mesnevî-i Mânevî dersleri okutan Şeyh Feridun Müceddidî Hazretleri ve Muhammed Keskin Hocafendi de ziyârette hazır bulundu.

Ziyârette ayrıca İmâm-ı Rabbânî Hazretleri’nin torunlarıyla ilgilenen ve Serhend’deki türbesine hizmetleri geçmiş olup oralarla ilgilenen Cahit Arıkan Beyefendi de hazır bulundu.

İmâm-ı Rabbânî Kuddise Sırruhû Hazretleri?nin Torunları, Cübbeli Ahmet Hocaefendi?yi Ziyâret Etti

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • İlk Yorum Yapan Siz Olun!
YORUM YAZ