MENÜ

ZİYARETLER

Hacı Ferşat Efendi Hazretleri’nin mahdûmu Yusuf Ferşatefendioğlu Hazretleri'nin torunları Âdem Yılmaz Hocaefendi ile Halil İbrahim Yılmaz Hocaefendi'nin ziyareti
İstanbul, Beykoz
25 Aralık 2021
0 yorum
Hacı Ferşat Efendi Hazretleri’nin mahdûmu Yusuf Ferşatefendioğlu Hazretleri'nin torunları Âdem Yılmaz Hocaefendi ile Halil İbrahim Yılmaz Hocaefendi'nin ziyareti

Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Nakşibendî Tarîkatı'nın Müceddidî Hâlidî Gümüşhânevî kolundan Hacı Ferşat Efendi Hazretleri’nin mahdûmu Yusuf Ferşatefendioğlu Hazretleri'nin torunları Âdem Yılmaz Hocaefendi ile Halil İbrahim Yılmaz Hocaefendi'yi hânesinde ağırladı.

Cübbeli Ahmet Hoca, 1978 yılında Rize’de okurken Yusuf Ferşatefendioğlu Hazretleri ile görüşür ve ona fetva sorardı. Yusuf Ferşatefendioğlu Hazretleri o kadar takvâydı ki; bankanın bulunduğu caddeden ve yoldan geçmezdi.

Hattâ bir komşusu televizyon aldı diye köyden hicret etmeye niyet etmişti. Sonra o komşusu Hocaefendi'nin aleyhine ileri geri konuştuktan kısa bir zaman sonra bir meseleden hapse atıldı. Başına gelen şeyin sebebini anlayarak tevbe etti. Hapisten çıkınca da televizyonu evinden atarak Hocaefendi'yi râzı etti.

Hacı Ferşat Efendi’nin bu ve benzeri fazîlet ve kerâmetlerini fersatzade.org sitesinden okuyabilirsiniz.

Sizlere arz etmek üzere sarığı ve cübbesi ile mânevî heybetini gösteren bir fotoğrafını paylaşmak istedik, lâkin hiç resim çektirmediği için sâdece bu fotoğrafını bulduk ki onu da resmî işlerden dolayı çektirmiş.

Allâh-u Teâlâ, Hacı Ferşat Efendi Hazretleri ile mahdûmu Yusuf Ferşatefendioğlu Hazretleri'ne rahmetler ve yüksek dereceler ihsan eylesin, bizleri şefaatlerine nâil eylesin, onlara hayırlı torun olan bu hocaefendilere de hayırlı uzun ömürler, sıhhat-ü âfiyetle hizmetler nasîb eylesin, talebelerine çok muvaffakıyetler ihsân eylesin, gözden, nazardan, bütün şerlerden ve şerlilerden muhâfaza eylesin. Âmîn!

Yusuf Ferşatefendioğlu Hazretleri

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • İlk Yorum Yapan Siz Olun!
YORUM YAZ