MENÜ

ZİYARETLER

Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Ordu Korgan’da Kiraz Hoca (Mehmet AKKİRAZ)’ın Kabr-i Şerîfini Ziyâret Etti
Ordu, Korgan
13 Temmuz 2019
0 yorum
Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Ordu Korgan’da Kiraz Hoca (Mehmet AKKİRAZ)’ın Kabr-i Şerîfini Ziyâret Etti

Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Korgan’da Kiraz Hoca’nın kabr-i şerîfini ziyâret etti.

Bu mübârek zât, Sivas’ta Büyük Nakşî Şeyhi İhrâmcızâde İsmail TOPRAK Efendi Hazretleri’nin halîfesiydi. İhrâmcızâde’yi Mahmud Efendi Hazretleri çok sever, Sivas’a her gittiğinde ziyâret ederdi. Onların silsilesi de Abdullah el-Mekkî Kuddise Sırruhû Hazretleri’nden gelmektedir.

Kiraz Hocaefendi de Mahmud Efendi Hazretlerini çok ziyârete gelir, Mahmud Efendi de onu ziyârete giderdi. Cübbeli Ahmet Hoca, Efendi Hazretlerini ziyârete geldiğinde Kiraz Hocaefendinin elini öper, Kiraz Hoca da ona duâ eder, onu severdi.

Kiraz Hocaefendi büyük velîlerden olup çok insanların hidâyetine vesîle olmuştur. Her yerde açtığı dergâhlar hâlen devam etmektedir.

Hocaefendinin kabrinin yanında da sâlih bir insan olan ve imamlık vazîfesi ile meşgul iken seksen öncesi olaylarda câmiye giderken vurularak şehîd edilen oğlunun kabri bulunmaktadır.

Allâh-u Te‘âlâ kabirlerini nûr, derecelerini ‘âlî eylesin, bizleri de şefaatlerine nâil eylesin. Âmîn!Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Ordu Korgan?da Kiraz Hoca (Mehmet AKKİRAZ)?ın Kabr-i Şerîfini Ziyâret Etti

Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Ordu Korgan?da Kiraz Hoca (Mehmet AKKİRAZ)?ın Kabr-i Şerîfini Ziyâret Etti

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • İlk Yorum Yapan Siz Olun!
YORUM YAZ