MENÜ

ZİYARETLER

Cübbeli Ahmet Hocaefendi Mustafa Bilici Hocaefendi’yi hânesinde ziyâret etti
İstanbul, Beykoz
10 Kasım 2021
0 yorum
Cübbeli Ahmet Hocaefendi Mustafa Bilici Hocaefendi’yi hânesinde ziyâret etti

Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Mahmud Efendi (Kuddise Sirruhû) Hazretleri’nin en yakınlarından olan ve Ali Haydar Efendi Hazretleri’nin kendisini “Nûrî” diye adlandırdığı büyüğümüz Mustafa Bilici Hocaefendi’yi hânesinde ziyâret etti ve duâsını iltimâs etti ve yeni çıkan “Delâilü’l-Hayrât” kitabını kendisine hediye etti. Nitekim yeni çıkan “Delâilü’l-Hayrât” kitabında da zikredildiği üzere; Mahmud Efendi Hazretleri, Cübbeli Ahmet Hoca’ya: “Ali Haydar Efendi Hazretleri’nin ilâve kayıtları var, ‘Delâilü’l-Hayrât’ı onlarla birlikte oku, ben onları Mustafa Hoca’ya verdim, sen ondan iste de o şekilde hatmet.” demişti.
Bunun üzerine Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Mustafa Efendi Hocamızdan o nüshayı emânet almıştı. 20 seneye yakın zaman geçtikten sonra Ali Haydar Efendi Hazretleri’nin kayıtlarının ilâvesiyle “Delâilü’l-Hayrât” bu sene Mevlid ayında basıldı. 
Onun için Cübbeli Ahmet Hoca, Mustafa Efendi Hocamıza hem Ali Haydar Efendi’nin kayıtlarını muhâfaza ettiği için teşekkür etmek, hem emânet kitabını iâde etmek, hem de yeni baskıdan bir nüshayı hediye etmek üzere kendisini ziyâret etti. 
Allâh-u Teâlâ Mustafa Efendi Hocamıza ve büyüğümüze hayırlı uzun ömür, sıhhat-ü âfiyet ve bu yolda daha nice hizmetler nasîb eylesin.
Hadîs-i şerîfte: “Bereket büyüklerinizle berâberdir.” buyruluyor. (İbnü Hibbân, es-Sahîh, rakam:559, 2/319)
Onun için bu büyüklerin yaşamaları; hayatları hepimiz için büyük bir berekettir. Allâh-u Teâlâ bütün bu bereketlerin esası olan Mahmud Efendi Hazretlerimize hayırlı uzun ömür ve tâze hayat bahşeylesin. Onun ve yetiştirdiği büyüklerin duâlarına bizleri de dâhil eylesin, Allâh bizi onların bereketleriden mahrum eylemesin. Âmîn!

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • İlk Yorum Yapan Siz Olun!
YORUM YAZ