MENÜ

Kıyamet Alametleri
31 Mayıs 2005
Kıyamet Alametleri 16. Ders
İlim meclislerinin önemi / Emr-i bi’l-Ma’rûf / Din adına insanlar sömürülecek. - Cübbeli Ahmet Hocaefendi ile Kıyamet Alametleri 16. Ders 31 Mayıs 2005
KULLANICI YORUMLARI
  • Atilla Akgül
    24 Aralık 2019 05:51
    Naziat 79/42) يَسْأَلُونَكَ عَنِ السَّاعَةِ أَيَّانَ مُرْسَاهَا Sana kıyametin vaktini soruyorlar. Gelip yerleşmesi ne zaman? (diyorlar.) (Naziat 79/43) فِيمَ أَنْتَ مِنْ ذِكْرَاهَ Sen nerede, onu bilmek nerede! (Naziat 79/44) إِلَىٰ رَبِّكَ مُنْتَهَاهَا Onun tam bilgisi Rabbinin katındadır. (Naziat 79/45) إِنَّمَا أَنْتَ مُنْذِرُ مَنْ يَخْشَاهَا Sen sadece böyle bir günden korkanı uyaran bir kişisin. (Naziat 79/46) كَأَنَّهُمْ يَوْمَ يَرَوْنَهَا لَمْ يَلْبَثُوا إِلَّا عَشِيَّةً أَوْ ضُحَاهَا İnsanlar onu gördükleri gün, bu dünyada bir akşam ya da bir gündüz vakti kadar kalmış gibi olurlar.
  • Atilla Akgül
    24 Aralık 2019 05:41
    Araf 7/187) يَسْأَلُونَكَ عَنِ السَّاعَةِ أَيَّانَ مُرْسَاهَا ۖ قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِنْدَ رَبِّي ۖ لَا يُجَلِّيهَا لِوَقْتِهَا إِلَّا هُوَ ۚ ثَقُلَتْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۚ لَا تَأْتِيكُمْ إِلَّا بَغْتَةً ۗ يَسْأَلُونَكَ كَأَنَّكَ حَفِيٌّ عَنْهَا ۖ قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِنْدَ اللَّهِ وَلَٰكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ Sana kıyamet saatini soruyorlar, ne zaman bastırıp kalacak diye? De ki “Onun bilgisi sadece Rabbimdedir. Vakti gelince onu açıklayacak olan odur. Ağırlığı göklerin ve yerin üstüne çökmüştür. Size gelişi ansızın olacaktır.” Sanki haberin varmış gibi, tutup sana soruyorlar. De ki “Onun bilgisi sadece Allah katındadır. Ama insanların çoğu bunu bilmezler.” (Araf 7/188) قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ ۚ وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ ۚ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ De ki “Allah, gerekeni yapmadıkça kendime bile bir fayda sağlamaya veya zarar vermeye gücüm yetmez. Eğer gizli şeyleri (gaybı) bilsem, daha çok malım olurdu, bana bir kötülük de dokunmazdı. Ben, inanıp güvenen bir topluluğu sadece uyarmak ve müjdelemekle görevliyim.”
YORUM YAZ