MENÜ

Kısa Sohbetler
11 Ağustos 2018
Vâkı‘a Sûresini Rufâî Hazretleri’nin Şu Duâsıyla Birlikte Okuyan Parayı Koyacak Yer Bulamaz!
Vâkı‘a Sûresini Rufâî Hazretleri’nin Şu Duâsıyla Birlikte Okuyan Parayı Koyacak Yer Bulamaz!

* Not: İlgili Duâyı Yeni Çıkan Yasîn Cüzü Kitabında Bulabilirsiniz!
KULLANICI YORUMLARI
 • S. Karabulut Topalca
  11 Eylül 2019 06:42
  İnternette hızlandırılmış 10 vakia suresi var benimde benle okuyacak kimsem yok kendim okusam üç saati buluyor hem ben hem de you tube taki hızlandırılmışı açsam kabul olur mu?
 • Fatih Akbas
  04 Eylül 2019 01:35
  40 gün 40 defa vakia suresi okunmasi tavsiye ediliyor. Peki sirf vakia suresimi okunacak yada arkasindan bir duada varmi yada bu 40 gün 40 defa nasil okunmasi lazim?
 • yasin oruç
  05 Ağustos 2019 23:12
  aralıksiz olarak bir oturuşta 40 gün boyunca gunde 40 kez mi yoksa 41 gün boyunca günde 41 kez mi okunmalıdır hangisi yapılmalıdır
 • Hayrolsun!
  05 Ağustos 2019 02:13
  Türkçe Anlamı da atılabilir mi? Allah razı olsun.
 • m.ikbal
  07 Temmuz 2019 11:40
  selamun aleykum arkadaşlar Rufai hazretlerinin o duası nı paylaşır mısınız muhammet_ikbal@windowslive.com
 • Gökhan K.
  29 Haziran 2019 22:36
  40 gün peş peşe 40 vakıa suresi okuyan , her 40 tan sonra mı Rufâî hazretlerinin duâsını okuyacak yoksa 1 vakıa suresinden hemen sonra mi okuyacak ?
 • Gökhan K.
  27 Haziran 2019 22:37
  Vakıa suresi 40 kere türkçe meali okunsa olur mu ?
 • Derya
  07 Mayıs 2019 23:17
  Selamın aleyküm Kitabınız var ama Arapça maalesef dili çalınmış toplumun bir ferdiyim okuyamıyorum. Duaları Türkçe okunuşu ile yazmamanız neden? Şimdi ticari kaygı değilse, herkes istifade etsinse böyle olması fena değil mi? Yanlış okunmasın diyorsunuz ama düzgün yazılmışsa ne kadar yanlış okunur ki? Hem Allah cc. Merhametlidir niyetlerimize bakar. Şahsi fikrim budur. Paylaşmak istedim. Cübbeli hocaya en derin hürmetlerimle selamlar. Ve tüm cemaate de. Selametle kalın. Bizlere dua edin inşallah.
 • nur
  09 Nisan 2019 00:27
  Selam kardeşlerim Bu kitabi ve duasina lalegül tv den ulasip alabilirsiniz.siparis veriyorsunuz kapiniza kadar geliyor dualar çok güzel ben aldim okuyorum
 • yaemin dilekçi
  27 Mart 2019 07:08
  dua lalegül neşriyatta satılan yasin cüzünde
 • tuba aslan
  26 Mart 2019 06:47
  Emirşah Köroğlu kardeşim verdiğin dua da arapçasına göre bir kaç kelime hatası var. (muhakkak en doğrusunu Allah C.C. bilir) “Bismillahirrahmanirrahıym. Allahümme innî es’elüke bi ma âkıdil’izze min ar’şike ve müntehâr-rah’meti min kitâbike ve bismikel a’zami ve bicemî’i esmâ’ikel hüs’nâ ve bikelimâtiket-tâmmâtil mübârekâtilletî lâ tücâvizuhünne birrun ve lâ fâcirun. En’tusalleye alâ seyyidina Muhammedin ve en’terzukanî ilmen nâfian ve rızkan vâsian helâlen tayyiben min ğayri kedden Yâ ğâliben ğayra mağlûbin ğalleb’nî alâ a’dâiy Yâ vâsial mağ’firati. Iğfir lenâ yâ rezzâku-sekaleyni urzuk’nâ. Allahümme in kâne rızkî fîs-semâi fe en’zil’hü ve in’kâne fil ardi fe ah’ric’hü ve in’kâne beîden fe karreb’hü ve in’kâne asîren feyesser’hu ve in’kâne kalîlen fe kesser’hü ve in’kâne kesîran fe bârik lî fîhi. Allahümec’al’li yedel’ul’yâ ve lâ tec’al’lî yedes-süf’le. Yâ fettâhu Yâ Rezzâku Yâ alîmu if’tah’lenâ ve en’te hay’rul fâtihîne ver’zuk’nâ ve en’te hay’rur-razıkîn. Allahümme in’kün’tü fî ümmel’kitâbi şakıyyen mah’rûmen ve mük’teran aleyye rız’kî fem’hu min ümmel’kitâbi şekâvetî ve hir’mânî ve ik’târi rız’kî. Vek’tüb’nî seîden mer’zûkan muvaffakan bil’hayrâti inneke karîbun mucîbüd-daavâti birah’metike yâ er’hamer-rahimîn.” SERHAT BEY PAYLAŞMIŞ.ALLAH RAZI OLSUN.AYRICA HOCAMIZIN YASİN KİTABINDA BU DUASI MEVCUTMUŞ KENDİSİ SOYLÜYOR
 • Adım Ben
  25 Mart 2019 08:25
  Tamam dua paylaşmıyorsunuz kıtabı alalım dıye ama be kardesım hangı kıtap bu. Herkes sızı bılıyor mu sanıyorsunuz.benım haberım bıle yok sızden ama bu kıtabı ıstıyorum açıklamaya demıssınız kı son kıtap? hangı son kıtap bır suru yasın cuzu var. Hangı kıtap oldugnu soyleyın ve bıraz da kafa çalıştırarak yazın
 • Ahmet gümüşay
  28 Şubat 2019 18:17
  Arapca duası yokmu kardeşler
 • Ahmet gümüşay
  28 Şubat 2019 18:16
  Arapça dua sı yokmu kardeşler
 • Serhat Hatipoğulları
  27 Şubat 2019 22:03
  Emirşah Köroğlu kardeşim verdiğin dua da arapçasına göre bir kaç kelime hatası var. (muhakkak en doğrusunu Allah C.C. bilir) “Bismillahirrahmanirrahıym. Allahümme innî es’elüke bi ma âkıdil’izze min ar’şike ve müntehâr-rah’meti min kitâbike ve bismikel a’zami ve bicemî’i esmâ’ikel hüs’nâ ve bikelimâtiket-tâmmâtil mübârekâtilletî lâ tücâvizuhünne birrun ve lâ fâcirun. En’tusalleye alâ seyyidina Muhammedin ve en’terzukanî ilmen nâfian ve rızkan vâsian helâlen tayyiben min ğayri kedden Yâ ğâliben ğayra mağlûbin ğalleb’nî alâ a’dâiy Yâ vâsial mağ’firati. Iğfir lenâ yâ rezzâku-sekaleyni urzuk’nâ. Allahümme in kâne rızkî fîs-semâi fe en’zil’hü ve in’kâne fil ardi fe ah’ric’hü ve in’kâne beîden fe karreb’hü ve in’kâne asîren feyesser’hu ve in’kâne kalîlen fe kesser’hü ve in’kâne kesîran fe bârik lî fîhi. Allahümec’al’li yedel’ul’yâ ve lâ tec’al’lî yedes-süf’le. Yâ fettâhu Yâ Rezzâku Yâ alîmu if’tah’lenâ ve en’te hay’rul fâtihîne ver’zuk’nâ ve en’te hay’rur-razıkîn. Allahümme in’kün’tü fî ümmel’kitâbi şakıyyen mah’rûmen ve mük’teran aleyye rız’kî fem’hu min ümmel’kitâbi şekâvetî ve hir’mânî ve ik’târi rız’kî. Vek’tüb’nî seîden mer’zûkan muvaffakan bil’hayrâti inneke karîbun mucîbüd-daavâti birah’metike yâ er’hamer-rahimîn.”
 • Mehmet ermis
  17 Şubat 2019 12:40
  SelamunAleykum Dua alt tarafta yaziyor bilginize...
 • Basri Ekici
  09 Ocak 2019 23:22
  Adam duayı vermiş zaten bu vakıa duası suresi değil önce sureyi sonra duayı okuyasınız
 • Emirşah KÖROĞLU
  28 Kasım 2018 01:42
  Bir kimse dünyevi sıkıntılara giripte bu sıkıntılardan kurtulmak istiyrsa,rızkının bollaşmasını,işlerinin iyi gitmesini istiyorsa vakıa suresini okur.Sabah yada akşam yada akşamaları birer defa Vakıa suresi okunur,ardından aşağıdaki vereceğim dua okunur. Fakat çok daha tesirli olan bir yöntem olan,Mümkün olursa her akşam yada sabah 7 defa Vakıa suresini okuyup 7 defa daaşağıdaki duayı okursa çok daha faydalı olacaktır. Başka bir yöntem ise çok ihtiyaç halinde bir kaç kişi ile beraber 41 defaVakıa suresi ve 41 defa duası okunur.Bu dua yöntemi daha çabuk sonuç alamayı sağlayacaktır. Vakıadan sonra okunacak Dua: “Bismillahirrahmanirrahıym.Allahümme inni es’elüke bi mak’adil ızzi min arşike ve münteher rahmeti min kitâbike ve bismikel a’zam.Ve bi cemiy’ı esmaikel hüsna ve kelimâtiket tâmmâtil mübârakâtilleti lâ yücâvizühünne berrün ve lâ fâcir.En tusalliye alâ seyyidna uhammedin ve en terzükani ılmen nâfian ve rızkan vâsian halâlen tayyiben min ğayri kedd.Yâ ğâ liben ğayra mağlûbin ğallibni alâ a’dâiy Yâ vâsial mağfirah.Iğfir lenâ ya râzikas sekaleyni ürzükna.Allahümme in kâne rızki fis semai fe enzilhü ve in kâne fil erdi ve ahrichü ve in kâne beıyden fe karribhü ve in kâne kaliylen fe kessirhü ve in kane kesiyran fe bârik li fıyh.Allamümec’al li yedel ulyâ ve lâ tec’alli yedes süfla.Yâ fettahu Ya Razzaku Yâ aliymüftah lenâ fe ente hayrul fatihıyne verzukna fe ente heyrur razıkıyn..Allahümme in küntü fi ümmül kitabi şakıyyen mahrûmen ve mükteran aleyye rızki femhu min ümmil kitâbi şekaveti ve hurmani vaktirari rızki.Vektübni seıyden merzûkan müveffekan bil hayrât.İnneke müciybüd deavât.”
 • Kerime
  13 Eylül 2018 13:29
  Şu dua dediğiniz duayı paylaşmıyorsanız bari nasıl ulaşabileceğimizle ilgili bilgi verin. Allah rızası için
 • Kerime
  13 Eylül 2018 11:40
  Allah rızası için duayı veya nereden bulabileceğimizide paylaşsanız. Çok hora geçer. Ha biz Allahın rızasında değiliz diyorsanız da o da size kalmış.
 • Nilüfer Kardaş
  06 Eylül 2018 19:03
  Selamunaleykum Bu sureden sonra okunacak duayi paylasir misiniz ? Allah razi olsun.
 • Hatice hanım
  05 Eylül 2018 22:18
  Yasin cüzünde imam yafi nin her yakindan sonra okuduğu duayı paylaşır mısınız
 • Berna
  05 Eylül 2018 08:21
  Selamunaleykum. Dua yi paylasir misiniz?
 • Nilgun soyturk
  31 Ağustos 2018 16:02
  Selamunaleykum bu sureden sonra okunacak duayi paylasirsaniz sevinirim Allah razi olsun
 • Burak Üstüner
  30 Ağustos 2018 18:31
  Sayfaları da atabilir misiniz
YORUM YAZ