MENÜ

Kısa Sohbetler
09 Ekim 2017
Bu Dergide Bir Hacet Namazı Yazıldı ki Onu Kılana 4. Kat Semadan Melek Yardıma İndi.
Bu Dergide Bir Hacet Namazı Yazıldı ki Onu Kılana 4. Kat Semadan Melek Yardıma İndi.
KULLANICI YORUMLARI
 • BÜLENT İLHAN GONCALOĞLU
  21 Nisan 2020 19:09
  Eshab-ı kiramın büyüklerinden Enes bin Malik (radıyallahu anh) anlatıyor: Ebu Milak (radıyallahu anh) diye bir zat vardı. Tüccarlık yapar; ticaret için uzak bölgelere giderdi. Yine bir gün ticaret için yola çıkmıştı. Önüne, tepeden tırnağa kadar silahlı bir eşkıya çıktı ve; “Mallarını alıp seni de öldüreceğim” dedi. Ebu Milak da; “İşte malım, al senin olsun, beni bırak” dedi. Eşkıya; “Benim âdetim bu. Hem mal hem can” dedi. Ebu Milak; “Madem öyle, müsaade et de namaz kılayım” dedi. Eşkıya; “İstediğin kadar kıl” dedi... Ebu Milak, abdest aldı, sonra namaz kıldı; namazdan sonra ellerini açtı ve şöyle dua etti: “Yâ Vedûd! Yâ Vedûd! Yâ Ze’l-arşi’l-Mecîd! Yâ Mubdî, Yâ Mu’îd! Yâ Fe’âlun limâ yurîd! Eseluke bi-nûri vechike’llezî mele’e erkâne arşike ve es’eluke bi-kudretike’lletî kadderte bihâ halkake ve bi rahmetike’lletî vesiat kulle şeyin. Lâ ilâhe illa ente. Ya Muğîs, eğisnî! Ya muğîs, eğisnî! Ya muğîs, eğisnî!..” Bu duasını üç defa tekrarladı. O esnada bir atlı belirdi. Elindeki mızrağı atının iki kulağı arasına yerleştirmiş bir şekilde süratle eşkıyaya doğru yöneldi. Atlı, elindeki mızrağı eşkıyaya öyle bir vurdu ki, anında can verdi. Atlı, Ebu Milak’a dönerek; “Kalk” dedi. Ebu Milak; “Anam babam sana feda olsun, sen kimsin?” diye sordu. Atlı; “Ben dördüncü kat gökte bulunan bir meleğim. Sen ilk dua ettiğin zaman göğün kapılarının gıcırdayıp ses verdiğini işittim. İkinci defa dua yapınca gökte bulunan meleklerin feryadını işittim. Sonra üçüncü defa dua edince, bana ‘Bu, sıkıntı içindeki bir kulun duasıdır’ dendi. Ben Allahu tealadan, dua edene yardım ve zâlimi öldürmek için izin istedim. İzin verildi ve sana yardıma geldim” dedi. Bu hadiseden sonra Ebu Milak (radıyallahu anh) Medine’ye döndü. Doğruca Rasulullah (sallallahu aleyhi vesellem)'in huzuruna geldi ve başından geçen hadiseyi anlattı. (İbn Ebi Dunya, Mecabud Daavat, 1/27, Hadis no: 23; İbn Hacer el-Askalâni, el-İsâbe fi temyizi's-Sahâbe, IV/182 - İbn Ebi Dunya, Enes’den; Muhammed Yusuf Kandehlevi, Hayatu’s-Sahabe, Akçağ Yayınları: 3/427)
 • Furkan Eyüboğlu
  25 Şubat 2020 09:02
  Yâ vedûd. Yâ zel arşil mecîd. Yâ fe'allüllimâ yurîd. Es'elüke bi izzikellezî lâ yurâm. Ve mülkikellezî lâ yudâm. Ve bi nûrikellezî mele-e erkâne arşik. En tekfiyenî şerra hâzellıss. Ya muğî(s)! Eği(s)nî. Ya muğî(s)! Eği(s)nî. Ya muğî(s)! Eği(s)nî.
 • RAHMİ CANLI
  26 Kasım 2019 05:56
  Bu Dergide Bir Hacet Namazı Yazıldı ki Onu Kılana 4. Kat Semadan Melek Yardıma İndi. buduanın adını türkce. olrak yazabilirmisiniz.
 • Hilal Cibik
  28 Haziran 2019 18:39
  Kısa Sohbetler09 Ekim 2017Bu Dergide Bir Hacet Namazı Yazıldı ki Onu Kılana 4. Kat Semadan Melek Yardıma İndi. adli videoda bahsedilen namazdan sonra yapilan dua nedir
 • Fatma Kureyşi
  07 Haziran 2019 14:02
  Bizlere bu namazın duasını yazabilir misininiz?
 • Evren
  28 Nisan 2018 13:22
  Bu namazı ve duayı yazabilir misiniz? Nasıl yapacağız?
YORUM YAZ