MENÜ

Osman Ünlü
20 Şubat 2020
Osman Ünlü Sahih ve Mütevatir Hadisleri İnkâr Ettiği İçin Dinlenmesi, Fetva Sorulması Caiz Değildir!
TGRT Câmiasını Tenzîh Ederek İfâde Ediyorum ki; Osman Ünlü Çarşaf Hakkındaki Âyeti ve Sakal Hakkındaki Sahîh ve Mütevâtir Hadisleri İnkâr Ettiği İçin Dinlenilmesi ve Fetvâ Sorulması Aslâ Câiz Olmayan Bir Kişidir, Ondan Sakınalım!

Osman Ünlü'nün Konuşması
KULLANICI YORUMLARI
 • Fatma
  08 Haziran 2022 23:50
  Dinimizi iyi öğrenen bir insan kimin haklı kimin haksız olduğunu şak diye anlar..!
 • Doğru Olan
  17 Mayıs 2022 04:31
  Osman Ünlü Hocayı da dinleyen Ahmet Mahmut Ünlü Hocayı da dinleyen birisiyim. Her iki hocayı da dinlemem yanlış bulduğum veya anlayamadığım diyeyim hususları belirtmeme engel değil. Osman Ünlü Hocada anlayamadığım hususlar şunlar : 1) Bir mübarek gece gelmeden önce Osman hocayı sevenler o gece okunacak duaları bir ehli sünnet aliminden naklederek sosyal medyada paylaştılar. Osman Ünlü HOca bu paylaşıma itiraz etti dedi ki "Sizler Hüseyin Hilmi Işık hocamızın kitaplarındaki duayı paylaşmalıydınız. Tövbe dein bu yaptığınıza" dedi. Şİmdi Rahmetli Hüseyin Hilmi Işık hocamızın kitaplarındaki duaları paylaşın görüşü belki makul bulunabilir de bir de "tövbe edin" diyor Osman Ünlü. Nİye tövbe edilecek. Başka ehli sünnet alimlerinin kitaplarında yer alan dualar paylaşıldığı için tövbe edilecekmiş.Üstelik o ehli sünnet alimleri günüzde ehli sünnetim diyen zatların kitapları değil. Çok önceleri vefat etmiş İmam gazali gibi insanların kitaplarında yer alan dualar. Yani adam İmama Gazali'nin kitabındaki dauayı sosyal medya hesabından paylaştığı için tövbe edecek. Fesübhanallah. Bu artık Hüseyin Hilmi Işık hocayı sevmek falan değil, yalakalıktır. Maaşı ordan alıyor ya kendini de yalaka seviyesine düşürüyor. 2) osman Ünlü hoca "Öldükten sonra organlarımızı bağışlamaz caiz mi ?" sorusuna "caiz" der. Bir de bilgiçlik satar "İnsan vücüdünün organları mal değildir. Bu nedenle organ bağışı ifadesi yanlış. Kişi "öldükten sonra organlarım başka yaşayanlara nakledilsin" diye izin verebilir diyor. Osman Ünlü kendisi öldükten sonra hiçbir organı için böyle bir izin vermez. Bir yerlerin tepkisini çekmiyyeyim diye korkuyor caiz diyor halbuki caiz olmadığını Ahmet Mahmut Ünlü hocam heryerde açıkça söylüyor. ÇÜnkü kişilerden "öldü" diye alınan organlar aslında o kişi ölmeden alınıyor. Kişinin ölmüş sayılması için organ nakli yapanlar beyin ölümü yeterli diyorlar halbuki beyin ölümü kesinlikle yeterli değil. Kalbin durması, solunumun durması ve başka şartlar da gerekiyor olabilir. Yani islam Dinine göre bir kişi için öldü denmesi için gereken kıstaslar oluşunca ve İslam Dinine göre kişinin öldüğü kabul edilince ölüden alınan organlar hiçbir işe yaramıyor. Osman Ünlü işin bu kısımlarını pas geçip caizdir diyor, Ahmet Mahmut Ünlü hocam ise caiz olmadığını cesurca söylüyor.
 • Yunus Konuk
  23 Aralık 2021 11:20
  Öncelikle Osman Ünlü kendi aklına göre yorum yapıp, bana göre diye bir fetva vermemiş. Kaynak belirtmiş. Hadis-i Şerifleri inkar da söz konusu değil. Sizin bildirdiğiniz hadis-i şerifleri zaten kendisi de belirtiyor. Akabinde alıntı yaparak verilen ruhsatı açıklıyor. Diğer konuşmalarını da dinlerseniz çarşafın da örtü olduğunu lakin tesettüre uygun olan diğer kıyafetlerin kullanılmasında sakınca olmadığını kaynak belirterek ifade ediyor. Ahmet Hoca TGRT Camiasını tanıdığı için en azından "O kaynakta öyle bir ifade geçmiyor." ya da "Yanlış tercüme yapılmış." demesi daha uygun olurdu. Vesselam.
 • Abdullah Nuri Aslan
  27 Nisan 2021 14:45
  Allah Razı olsun hocam bu gibi şerrefsizleri gördük. Allah sizinde bizim de burdakilerinde dünyada ahirette yüzümüzü güldürsün.
 • Ülkü Bayrakcı
  02 Haziran 2020 03:34
  Bir kişiye bakıldığı anda Allah'ı hatırlıyor isek o kişi Mümin ve muslumandir. Bir muslumanin emarelerini görmemiz lazım. Diğer dinlerde nasıl bilmiyorum amma müslüman sünnet ve farzları uygulamada savunmada çok dikkat etmeli. Kimseden korkmamalı. Bir tek Allah dan korkmalı. Allah Razı Olsun Cübbeli Ahmet Mahmut ünlü hocamızdan. Allah Cübbeli hocamız gibi alimlerin sayısını arttırsın. Sizi dinlediğim de ve izlediğimde Allah'ı çok fazla anıyor ve görür görmez Müslümanın tam olması gerektiği hal diye kalbimden geçiyor. Rabbim dünyada ve ahirette yüzünüzü güldürsün.mekaniniz geniş olsun. Allah Muhammed ummetini korusun ayaklarımızı kaydırmasin.amiin.
 • Engin Eroğulları
  19 Mayıs 2020 23:20
  Cübbeli ahmet hoca yi 2010 dan beri takip ediyorum sayesinde sakal cübbe şalvar giyiyorum benim gibi nicelerine vesile.efendi hz onun hakkında hep hayır konustu
 • Engin Koç
  19 Mayıs 2020 17:17
  Ümmeti uyaranlardan Allah razı olsun. Var olasın kıymetli hocam.
 • Umut Can
  16 Mayıs 2020 04:30
  Hocam Allah senden razi olsun. Ben bu adami dinliyordum, menzilde seyh meyh yoktur diyordu, beş bin zikir falan boş işler diyordu. Bu devirde Allah dostu yoktur, Allah dostları toprak altındadır diyordu. Bu zamanda şeyh meyh kalmamıştır diyordu. İyiki siz varsınız sizden başka kimse reddiye yapmamış bu adama.
 • Ekrem Başpınar
  11 Mayıs 2020 23:16
  Herkez hoca oluyor ama amel yok sakalı inkar etmekle hoca olunmuyo maalesf
 • Sinan soner
  03 Mayıs 2020 19:43
  Allah razı olsun hocam.bi hocayı daha eledik.
 • BERKAY MERİÇÖZ
  17 Nisan 2020 06:42
  Kıymetli hocam, ilmihalinizin 2.cildi ne zaman çıkacak acaba?
 • Sergen Özdağ
  31 Mart 2020 15:47
  Lan ben bu adamı eskiden televizyon da dinliyodum. Vay hain vay
 • Yusuf kaya
  02 Mart 2020 14:56
  Hocam osman unlu yude eledik sizden Allah razı olsun
 • İhsan Arabacı
  26 Şubat 2020 21:07
  Osman ünlü Artık sana Hoca demicem Cübbeli Ahmet hocam Allah sana uzun ömür versin Rabbim seni başımızdan eksik etmesin .
 • suat sarımeşe
  25 Şubat 2020 11:23
  Ahmet Hoca; Allah (cc) sizden razı olsun...
 • AHMET YILMAZ
  24 Şubat 2020 09:57
  Çok yazık Osman hocam ya şimdi sizin söylediğinizden yola çıkarsak Biz Müslümanlıktan da çıkalım çünkü bizde bazen nefsimize uyup küfür ede biliyoruz yalan söyleyebiliyoruz vs bunları çoğalta biliriz Siz böyle değildiniz Feto sizinde mi aklınızı çeldi
 • Gülbeyaz altuntaş
  23 Şubat 2020 07:54
  Osman ünlü hocam yapmayın ya çarşafınızla alay ediyolar diye Allah in emrini dinlemeyelim sünnete uymayalım ki nerde ozaman imtihan..sizi çok severek dinliyodum ama artık asla
 • yusuf CAN
  22 Şubat 2020 05:17
  Allah aşkına kime inananacagız osman ünlü (bana göre ünsüz) olan hocada sakal konusunda böyle derse bu insanlar ne yapsın çıksın cübbelin karşısında konuşsun bakalım ilmi yetecekmi
 • Hakan kalaylı
  21 Şubat 2020 22:53
  bu söyledikleri en hafifinden saçmalık. mantık kurmuş. hadise ve ayete uymamış. yakışmamış. daha da bu adamın aklı melekeleri yerinde diyip dinlemem.
 • Tuba Haral
  21 Şubat 2020 22:19
  Rabbim senden razı olsun hocam daimen ve ebeden..
YORUM YAZ