MENÜ

Tele 1 Yorumcusu Namık Koçak Hele 1 Söyle:
HABERLER
19 Ekim 2019 15:32
1 yorum
Tele 1 Yorumcusu Namık Koçak Hele 1 Söyle:

Gerçekten bu kanal bana abone olmuş, ne zaman açsam mutlaka ismimi duyuyorum. Bu beyfendiden de bu sabah nasîbimi aldım. Yarın da zâten Cemil Kılıç malzeme kıtlığından dolayı bana temâs etmeden geçemez. Merdan bey zâten geçen de dokundurdu, fakat bu şahsın hakâret içerikli ifâdesi onlara rahmet okutturdu.

Şimdi ona şu soruyu yöneltiyorum; “İyi ki okumamışım” dediğim için bana “Şarlatan” diyorsun, ben müsbet ilimleri okumadım diye hamdetmiyorum, ancak Kur’ân’ı inkâr eden tefsîr profesörlerinden, sünneti inkâr eden hadîs profesörlerinden okuyup da zehirlenmediğime seviniyorum.

Sen hiç tıbbın kurallarını ve zarûrî kâidelerini inkâr eden bir profesörden tıp dersi almak ister misin?! Veyâ bunlardan okuyup tıbbı kafasına göre yorumlayan bir doktorun bilgisine güvenip tedâviye gider misin?! Tabî bu lafı söylüyorum ama acâba bunun mânâsını idrâk edecek melekeye sâhip misin?!

Aslı arapça olan isminin Emsile'de ne düştüğünü, hangi bâbtan geldiğini ve mânâsını biliyor musun? diye düşünmeden de edemiyorum. Ama yine de bir bilgi notu düşeyim; ism-i fâil düşüyor, birinci bâbtan geliyor ve mânâsı "yazıcı" anlamı taşıyor.

Bir insan bir lafı anlasa da anlamasa da “Ben bunu reddediyorum, inkâr ediyorum” deme hakkına sâhiptir ama hakâret etmek kimsenin haddi değildir. Zâten sizin hakâretiniz benim gibilerle sınırlı kalmayıp Devlet Başkanımıza, askerimizin Barış Pınarı Harekâtı’ndaki başarısına, hatta devlet yöneticilerimizin masadaki oturuşuna kadar uzanmaktadır.

Allâh sizin gibi ilmî tenkîd yapabilme kâbiliyetinden mahrûm kalmış, geçimini insanlara hakâretten temin eden kişilere haddini bildirsin!

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • Hatice Derya Ayılgan
    20 Ekim 2019 09:49
    Silin gitsin Hocam ,burda isimlerinin bulunmasından mutlu bu .............(kelime bulamadım )
YORUM YAZ