MENÜ

Şûle annemizin cenâzesine iştirâk ederek bir dâvâ kadınına vefâ borcumuzu ödeyelim!
HABERLER
28 Ağustos 2019 18:47
0 yorum
Şûle annemizin cenâzesine iştirâk ederek bir dâvâ kadınına vefâ borcumuzu ödeyelim!

Şûle Yüksel Şenler hanım annemizin, Hak Te'âlâ'nın rahmet-i vâsiasına intikâl ettiğini büyük bir üzüntüyle işittim.

Şûle hanım annemiz, benim kendi annemin çok yakın arkadaşlarından olup insanlara tesettürü sevdirdiği ve birçok insanın kapanmasına vesîle olduğu o ev sohbetlerinin bazılarını (ben 3 - 4 yaşlarındayken hatırlamaktayım ki) bizim evimizde yapmıştır.

Annem, hanımları toplayarak onun sohbetine sebep olmuş, böylece Şûle hanım annemiz binlerce hanım kardeşimizin de örtünmesine vesîle olmuştur.

Daha sonra da Türkiye'nin muhtelif yerlerinde konferanslar vererek İslâm'ı ve tesettürü tanıtmıştır.

Dolayısıyla kendisi bir dâvâ kadınıdır, bu uğurda hapislere girmiş ve nice çileler çekmiştir. Maddî mânevî birçok sıkıntılara uğramasına rağmen son nefesine kadar i'tikâdını ve hizmet şuurunu devâm ettirmiştir.

Rahmetli eşi ile birlikte Mahmut Efendi Hazretleri'mize gelip intisâb etmiş, Mürşidimiz de onunla ve eşiyle çok alakadar olup hizmetlerine yön vermiş ve birçok sâhada sohbet yapmasına vesîle olmuştur.

Rabbimiz, Şûle annemize ğarka-i ğarîk rahmet eylesin, kabrini nûr eylesin, derecesini yüksek eylesin, insanların hidâyetine ve tesettürüne vesîle olması i'tibârı ile delâlet ettiği hayırların ecirlerini kabrinde kendisine enîs ve yoldaş eylesin.

Yüce Rabbim, dostları ile birlikte mahşerde cennât-ı 'âliyâtına dâhil eylesin.

Ben İstanbul hâricinde bulunmam sebebi ile cenâzeye iştirâk edemeyeceğimden yarın öğle namazında Eyüp Sultan Camii Şerîfi'nde kılınacak olan cenâze namazına bütün müslüman kardeşlerimizin özellikle bizi sevenlerin iştirâk etmelerini önemle ricâ ediyorum.

Zîrâ Ali Haydar Efendi Hazretleri'nin beyânı vechi ile; bir müslüman öldüğünde seferber olmak lazımdır ve cenâzeye katılmak da müslümanın müslüman üzerindeki haklarındandır.

Şûle annemiz en zor zamanlarda İslâm'ın tesettür hükmünü uygulatma dâvâsında sembol olmuş isimlerden olduğu için bütün cemaatlerin ona vefâ borcunu ödemek üzere mümkün ise cenâze namazına iştirâk etmeleri büyük ecir kazandıracaktır.

Zaten Hadîs-i Şerîf'te "Bir müminin cenâzesine katılana bir kîrât ecir vardır ki her kîrât bir Uhud dağı kadardır" buyrulmuştur. (Buhârî, Cenâiz: 59; Müslim, Cenâiz: 52, 53)

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • İlk Yorum Yapan Siz Olun!
YORUM YAZ