MENÜ

HABERLER
23 Aralık 2018 21:56
12 yorum
Mustafa Öztürk Bakın Kitâbımızla Nasıl Alay Ediyor?!

Mustafa Öztürk “Kur’ân’ın dediği gibi cennette ebedî kalacaksak orada devamlı piknik mi yapacağız” diyerek bakın Kitâbımızla nasıl alay ediyor?!

Bu adamlar çocuklarımızın dînini, îmânını hem de İlâhiyât gibi bir câmiada çalarken biz sessiz kalırsak başımıza toptan bir belâ gelmesinden endişe ediyorum.

Çünkü hadîs-i şerîfde, “İnsanlar münkeri görüp de onu değiştirmezlerse yakındır Allâh umûmunu azapla kaplar”  buyurulmuştur.

Hiç olmazsa bu gibi adamların Kur’ân inkârından rahatsız olan genel mânâda ümmetimiz adına bizler bir şeyler söyleyerek ve reddiyeler yaparak hem kendimizi hem de bizi seven milyonlarca insanı bu belâlardan kurtarmaya çalışmaktayız. Zira sükût ikrâr sayılır, ikrâr ise rızâ anlamı taşır. Günaha rızâ günah ama küfre rızâ küfürdür.

Bu konuşmalar dünyâ İslam âleminde hangi âlime sorulsa şirk ve riddet sözleri olarak değerlendirir. Allâh-u Te‘âlâ’nın açık beyânları mevcutken bu şekil alay etmek insanı dinden, îmândan eder. Ehl-i Sünnet i’tikâd metinlerinden Ömer Nesefî ‘akâidinde de zikredildiği üzere insanı kâfir eden husûslardan biri de dinde sâbit olan bir mesele ile istihzâ etmektir.

Allâh-u Te‘âlâ cümlemizi hidâyetten sonra yoldan çıkmaktan muhâfaza eylesin ve bu gibi hassas husûslarda dînimize sâhip çıkabilmeyi nasîb eylesin. Âmîn!

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
 • Aysun___
  29 Aralık 2018 14:37
  Twitter da o kadar çok destekçisi var ki inanamadım. . Adam kuran la kurandaki ayetle dalga geçiyor hocam biz takipciniziz beğenmeyen takip etmez yazan var 1400 yillik Arap kültürü değişmeli diyen var bunu kuran ayetine diyor .. memlekette müslüman nerdeyse kalmamis . Bu kişi ilahiyat ta olmamalı bu ve takipcileri islam a dil uzatmaktan vazgeçin beğenmiyorsaniz bu dini gidin kendinize yeni bir din bulun ama islamdan da ilahiyat tan da elinizi çekin böyle iş ne gördüm ne duydum bu ne iştir başımıza geldi bu ne fitnedir bu ne imtihandır Allah Allah ...resmen Kuran a dil uzatıyor Hala görevde ve bir sürü destekçisi var yazıklar olsun
 • Ali yılmaz
  27 Aralık 2018 19:32
  Müslüman olmadıgını anladık mustafa beyin
 • Ayhan Sevim
  25 Aralık 2018 20:15
  Rabbim bizleri korusun böyle insanların şerrinden.
 • Gün ola
  25 Aralık 2018 18:15
  Bu adamları parayla veya menfaatle konuşturuyorlar. Söyledikleri deli saçmalarına kendisi bile inanmaz. Mesele "müslümanları nasıl birbiriyle uğraştırırız." Bunun için Allah belasını versin deyip geçiyorum.
 • Ömer
  24 Aralık 2018 19:21
  M.özfasık denen hippi, cennete Allah azze ve celleye inanıp hükmüne razi olan, sıkıntılara sabredenler, verilen nimetlere şükredenler gidecek. Cehenneme kadar yolun var oraya git nice maceralar yaşarsın, zakkum içerek fantazi yaparsın. Kül olup tekrar dirilirsin senin gibi standupçı biri için cennet monoton bir hayat olur...
 • Hasan muftuoglu
  24 Aralık 2018 11:22
  Yazıklar olsun böylelerine bir de İlahiyatçı din adamıyım diye çıkıyorlar ortaya akıllarına gelen saçma sapan zehirli fikirlerini insanlara aşılamaya çalışıyorlar. kendileri saptıkları gibi başkalarınıda saptırmaya çalışıyorlar. ebedi olarak cennette kalmayı Arzu etmiyorsa zaten böyle birilerinin de kalması mümkün değil ebedi gidip cehennemde kalsın. Allah ıslah eylesin Allah'ım bunların şerrinden korusun
 • Şaban Karaköse
  24 Aralık 2018 09:06
  Cemalullahı görmek, Resulullah'ı görmek ve sair akla hayale gelmedik nimetlere ermek adamın hiç aklına gelmiyor da, tahfif için cenneti piknik alanına benzetiyor. Kardeşim sana onu da vermeyebilirler, aklını başına al, haddini bil, tevbe et..
 • Cihat Yaşar
  24 Aralık 2018 08:45
  Adam göz göre göre küfre koşuyor bu çılgınlıktır sapkınlık olduğu ses ve tavrında gayet aşikar nasıl bir ebubekir hocanın sakinliği huşuyu kalb üzere oldğunu gösteriyor nasıl bir ihsan hocanın davasının haykırışı var bu adam sapıttım ben diyor beden dili bunu dinleyen kesim çoğu cübbeli hocam ın tabiri ile ekşili istiyor ekşili..
 • Mehmet Dundar
  24 Aralık 2018 02:54
  Hic de alay etmiyor. Sadece sizden daha buyuk dusunuyor.
 • TUSAŞ ANKA
  23 Aralık 2018 19:42
  YAŞ KEMALE. ERİNCE. KENDİLERİNİ DEŞİFRE RE ETMEK İÇİN BİR BİRLERİYLE YARIŞIYOR BUNLAR CÜBBELİ HOCAM İŞİN ZOR ALLAH. (CC) İLK ÖNCE SAĞLIK SONRA DERMAN VERSİN SELAMET
 • Nurettin kartal
  23 Aralık 2018 19:27
  ALLAH azce ve celle ehli bidatın imkanlarını yok etsin,ümmeti şerlerinden korusun ehli sünnet alimlerinin imkanlarını ziyade eylesin
 • Mehmet Rasim Çalışkan
  23 Aralık 2018 19:23
  Allah Teala yüceler yucesi olan alim hakim olan ki siz âlimlerin sayısını artırsın, Rabbim selamet afiyet ihsan eylesin, böyle kitap ile alay edenleride ebedi cehenneme odun eylesin, amin. Bunlar ki ilim ile hüsrana uğrayanlar dan
YORUM YAZ