MENÜ

HABERLER
22 Ağustos 2020 18:10
2 yorum
İlahiyat Hocası Mustafa Öztürk’e En Güzel Şekilde Reddiye Yapan Ebubekir Sifil Hocamızın Sesine Kulak Verelim ve Herkesi Uyaralım

“Bu ne biçim Allâh ki hem çok merhametliyim diyor hem de Kur’an’da sürekli lanet okuyor ve devamlı kendini methediyor.” diyen ilahiyat hocası Mustafa Öztürk’e en güzel şekilde reddiye yapan Ebubekir Sifil hocamızın sesine kulak verelim ve herkesi uyaralım.

Bu perşembe sohbetimde temas ettiğim üzere; “Bu ne biçim Allah ki hem çok merhametliyim diyor hem de dilinden lanet düşmüyor, devamlı kendini övüyor, bıraksın da Onu biz övelim; bunu Allah'a yakıştıramıyorum. Onun için herhâlde (Kurân Allâh kelâmı değil de) Peygamber insanların anlayacağı dilden konuşmak için Allah'ın azabından korkutmak için onu böyle sıfatlarla lanetlerle zihinlere yaklaştırmaya çalışmış. Allah'ın Arş’a oturmaktan münezzeh tutuyorsunuz da Kur'an'da yaptığı lanet ve beddualardan ve kendini övmelerinden niye tenzih etmiyorsunuz.” gibi şirk ve küfür sözleri söylemekten hiç çekinmeyen ilahiyat hocası Mustafa Öztürk'ün konuşmasına ulaşıp onu insanlara dinleten ve peşine ona çok güzel reddiyeler yapan ve bu tehlikenin önemine dikkat çekerek çocuklarımızı din öğrensinler diye kendisine teslim ettiğimiz bu zihniyetin artık ne kadar fütursuzca konuştuğunu bize gösteren ve özellikle Diyanet'in bu konulara ısrarla sessiz kalmasından dolayı çok üzüldüğünü belirterek mutlaka bu tehlikeye Diyanet'in el atmasını ve bizim de çoluk çocuğumuzu deist ve ateist olmaktan kurtarmak için Ehli Sünnet eğitimine önem vermemiz gerektiğini beyan eden ve bu konuda çok ilmî ve etkili bir reddiye yapmış olan Ebubekir Sifil Hocamızı tebrik ve takdir ediyoruz.

Allah-u Teâlâ sesine nefesine kuvvetler ihsan eylesin, bundan sonra İslam’a yapacağı hizmetlerinde muvaffak eylesin, imkânlarını ziyade eylesin.

Ebubekir Sifil Hocamızın, Mustafa Öztürk'ün şirk içerikli sözlerine reddiye içerikli yaptığı konuşmayı ve Mustafa Öztürk'ün kendi sesinden dinlettiği videonun linkini sizinle paylaşıyoruz. Çoluk çocuğumuzun ve en yakınlarımızım deist ve ateist olmasını istemiyorsak, Kur’an’dan peygamberden nefret etmesini istemiyorsak, vesveselere şüphelere ve çelişkilere düşmesini istemiyorsak, Allah rızası için bu konuşmayı mutlaka dinleyelim dinletelim ve istifade edelim.

Her birimiz Diyanet’i bu hususta göreve davet edelim ki bu gibi adamların ilahiyatta tefsir dersi vermesine artık dinden sorumlu resmi kurum olarak müsaade etmesinler ve bu fitnelerin ortadan kalkması için emek sarf etsinler.

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • Yunus Emre Özkan
    17 Kasım 2020 12:17
    Her iki hocamızdan da Allah razı olsun. Merak ettiğim konu Ebu Bekir Hoca'ya reddiye yaptıktan sonra onun size yaptığı reddiyeler hakkında hiçbir konuşma veya açıklama yayınlamadan hocamızın yaptığı güzel işleri yayınlamanız biraz garip bir durum. Bu konuda ki sorulara ve bilgilere cevap vermemenizin nedenini çok merak ediyorum. 5 yıl kadar bir süre oldu ve açıklama bekleyen çok insan var.
  • Ada
    24 Ağustos 2020 09:27
    Mustafa Öztürk için ilahiyat kelimesinden sonra SÖZDE hoca yazilmasi gerekli Lalegül ve cah mecralarinda tweetlerde buna dikkat edilmeli.
YORUM YAZ