MENÜ

Ayasofya Açılışının Olumlu Havasını Dağıtmak İsteyenlerin Devrede Olduğunun Farkında mısınız?!
HABERLER
11 Ağustos 2020 20:35
2 yorum
Ayasofya Açılışının Olumlu Havasını Dağıtmak İsteyenlerin Devrede Olduğunun Farkında mısınız?!

Ayasofya’nın açılması nedeniyle Cumhur İttifâkı’nın yaptığı hizmetin bütün dünya Müslümanları nezdinde sevinçle karşılanması ve bu vesîleyle halkın tekrar Cumhur İttifâkı’na desteğinin artması bâzılarını tedirgin ettiği için kimileri hadlerini aşan beyanlarda bulunarak bâzı konularda ortalığı karıştırmak ve fitne çıkartmak istemektedir. Bundan dolayı îtidalli hareket ederek ifsâdımızın ıslâhımızı geçmemesine dikkat etmemiz gerekir ve kötü niyetle millî ve mânevî dâvâlara zarar vermek için plan yapanlara âlet olmamak îcâb eder.

Bizim İstanbul Sözleşmesi’ne karşı olduğumuz yıllardır yaptığımız konuşmalarla sâbittir. Zâten yıllardır bizim İslâm’a muhâlif konulardaki beyanlarımız sizler tarafından dikkatle tâkip edilmektedir, ama bu güne kadar İslâm’a ters düşen birçok konuda çıtı çıkmayıp şimdi Ayasofya’nın açılmasıyla oluşan olumlu havayı dağıtmak için bâzı merkezlerin çaba gösterdiği müşâhede edilmektedir.

Bu zamana kadar şer’-i şerîfe uymayan bunca hüküm hakkında hiçbir yorum yapmayıp da Ayasofya’nın açılışından sonra gündem değiştirmek için bu konuyu köpürten kimselerin iyi niyetli olduğunu düşünmek de herhalde safdillik olur.

Bu îtibarla fitnelere kapılmayalım, müfsitlere malzeme olmayalım, doğru bildiğimizi de söylemekten ve yaymaktan çekinmeyelim. Allah bizi yönetenleri hakka irşâd eylesin ve onları her doğru işlerinde te’yîd eylesin, yanlış yapmaktan hepimizi muhâfaza eylesin.

Son sözümüz şu olsun:

- Kadına şiddete HAYIR!
- Aile içi şiddete HAYIR!
- Her türlü şiddete HAYIR!
- Her türlü sapkınlığa HAYIR!
- Her türlü fitneye HAYIR!

YORUM YAZ
PAYLAŞ
KULLANICI YORUMLARI
  • Deniz kule
    12 Ağustos 2020 05:48
    Amiin amiin hocam
  • Rahmi Adıbeş
    11 Ağustos 2020 17:40
    Hocam Allah razı olsun. Gerçekten söylediğiniz gibi birileri bu işleri farklı yönlere çekiyor.
YORUM YAZ